אודות מזיאר ישורון

 
מזיאר ישורון
 

מזיאר ישורון החל את דרכו המקצועית בשנת 1988, בבית מלאכתם של הצורף יצחק רייזברג ז"ל ויוסף באומן יבדל לחיים ארוכים – שם רכש את רזי ייצור תכשיטי הזהב על טהרת עבודות היד. בשנת 1990 החל להתמחות במשך שנה וחצי אצל רב האמן הבריטי מר ליאופולד אייבס.
בתחילת שנות ה-90 עבד מזיאר כסטאז'ר בכמה בתי מלאכה לייצור תכשיטי זהב. בשנת 1992 התקבל כמורה לצורפות בקורסים להכשרה מקצועית של משרד העבודה והרווחה. במהלך שנות ה-90 כתב עבור משרד זה את חוברת התרגילים לתלמידי צורפות ואת שאלוני הבחינות הארציות בצורפות ובשיבוץ.
בשנת 1997 הקים את בית הספר מזיאר ברמת גן, הדוגל מיומו הראשון בהדרכת צורפות בסטנדרטים אירופיים. בה בעת מרצה מזיאר במחלקה לעיצוב תכשיטים של שנקר מיום הקמת המגמה. כמו כן הוא מרצה בפני חברי בורסת היהלומים הישראלית במסגרת מכון היהלומים הישראלי. גולת הכותרת של עבודתו עד כה היא כתיבת הספר אומנות התכשיט המשובץ, שיצא לאור בהזמנתו, במימונו ובהפקתו של מכון היהלומים הישראלי. זהו ספר ראשון בנושא זה שנכתב בשפה העברית, ומאז הדפסתו ב-2006 הפך ל"ספר חובה" לכל צורף – מתחיל כוותיק. בשנת 2007 כתב מזיאר ישורון עבור משרד התמ"ת את תכנית הלימוד הארצית להכשרת משבצים.
התחומים אשר בהם בין היתר השתלם מזיאר ישורון הם: גמולוגיה, חריטה אומנותית, אמייל חם וכן צילום תכשיטים. מזיאר הנו בעל רישיון צורף מטעם מינהל היהלומים אבני החן והתכשיטים של משרד התמ"ת.

maziar